Praca w Gdańsku – jak znaleźć i gdzie szukać?

Share on facebook
Share on twitter
Pracę w Gdańsku może znaleźć praktycznie każdy – z lub bez doświadczenia zawodowego, kwalifikacji, umiejętności. Położenie Gdańska nad Morzem Bałtyckim już wiele wieków temu zmieniło to miasto w ogromny port z dużą liczbą przedsiębiorstw stoczniowych. W mieście znajdują się również przedsiębiorstwa przemysłowe i zakłady usługowe. Obecna stopa bezrobocia w Gdańsku wynosi 5.5%

Pracę w Gdańsku może znaleźć praktycznie każdy – z lub bez doświadczenia zawodowego, kwalifikacji, umiejętności. Położenie Gdańska nad Morzem Bałtyckim już wiele wieków temu zmieniło to miasto w ogromny port z dużą liczbą przedsiębiorstw stoczniowych. W mieście znajdują się również przedsiębiorstwa przemysłowe i zakłady usługowe. Obecna stopa bezrobocia w Gdańsku wynosi 5.5%

Poszukując pracy przed przyjazdem do Gdańska warto opierać się na portalach ogłoszeniowych gdzie możesz wybierać pośród interesujących Cię wakatów. Możesz skorzystać z usług agencji pracy, które zajmą się znalezieniem odpowiedniego dla Ciebie stanowiska.

Dlaczego Gdańsk?

Zadomowienie się i zarabianie dobrych pieniędzy w Gdańsku nie zajmie dużo czasu. Wymaga jedynie chęci i pracy. Nie będzie trudno znaleźć zatrudnienie w mieście, które jest 6. pod względem liczby mieszkańców w Polsce. Koszty życia nie należą do bardzo wysokich. Jednocześnie średnia pensja w Gdańsku jest jedną z najwyższych pośród miast w całym kraju – 5 642 zł.

Gdzie szukać pracy?

Liczne strefy przemysłowe miasta są nasycone przedsiębiorstwami działającymi w różnych dziedzinach: chemicznej, petrochemicznej, spożywczej, energetycznej, produkcyjnej i w rozwoju nowych technologii informatycznych. Należy zauważyć, że sektor hi-tech (elektronika, telekomunikacja, budowa maszyn, kosmetologia i farmaceutyka) pewnie zwiększa wielkość produkcji i stale się rozwija. W miesiącach letnich życie miasta skupia się na przyjmowaniu turystów. Zarówno z Polski i zagranicy. Przepływ turystów odbywa się zarówno samochodem lub autobusem, jak i przez Międzynarodowy Port Lotniczy w Gdańsku, a także przez port morski lub kolej, co stwarza dodatkowe miejsca pracy. W sezonie wakacyjnym łatwo jest o krótkoterminową prace w sektorze turystycznym

Praca dla specjalistów

Osoby posiadające odpowiednio wysokie kwalifikacje cenione na rynku pracy i bogate doświadczenie bez trudu znajdą zatrudnienie w Gdańsku. Branża IT jest stale pełna nowych ofert pracy pracy i ktoś posiadający sporą wiedzę i zdolności programistyczne jest łakomym kąskiem dla wielu gdańskich firm. Absolwenci innych kierunków inżynieryjnych również nie mają problemu w znalezieniu zatrudnienia w Gdańsku, w szczególności automatycy.

Praca fizyczna

W mieście brakuje szkół branżowych i chętnych do zostania jej absolwentem, przez co stworzyła się spora luka w miejscach pracy dla osób posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Prace w Gdańsku najłatwiej można znaleźć przede wszystkim w budownictwie i przemyśle. Potrzeba tu mnóstwa rąk do pracy i przede wszystkim wykwalifikowanych pracowników. Gdańsk jest miejscem sporego popytu na ludzi wykonujących zawody z branży budowlanej: malarzy, cieśli, piaskarzy, tynkarzy, murarzy, spawaczy itd.

Ponadto, poszukiwani są elektromechanicy i specjaliści posiadający wiedzę o spawalnictwie. Osoby zdolne do naprawy maszyn i urządzeń również łatwo znajdą prace w Gdańsku. Mechanicy i elektrycy to szczególnie poszukiwani pracownicy, ponieważ tak jak w przypadku budownictwa, brak w mieście przeszkolonych kadr

Posiadacze prawa jazdy kategorii C+E również mogą liczyć na wiele ofert zatrudnienia w branży transportowej.

Oczywiście spawacze potrzebni są również w stoczniach. Poszukiwani są wykwalifikowani specjaliści, ponieważ prace spawalnicze w stoczni są wykonywane różnymi metodami.

Praca przy obróbce bursztynu również jest warta zainteresowania. Na całym Pomorzu, w tej branży zatrudnionych jest ponad 10 000 osób, również w Gdańsku i całym Trójmieście.

Celina Kowalska

Celina Kowalska

O nas

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze artykuły były ciekawe i przystępne. Nasza redakcja skupia się na Gdańsku i jego okolicach, aby odwiedzającym nasz portal przedstawić miasto Gdańsk  w jak najlepszym świetle.

Popularne posty

Śledź nas